Адвокат у Києві з кримінальних справ

Роман Ванджурак

Це досвід, здобутий за роки навчання й практичної роботи

Запитання адвокату

Тільки по кримінальних справах. З іншими питаннями сюди

Відповіді адвоката

09.03.2017 Антон
Добрый день, мне 20 лет, моей девушке 16 лет. Можем ли мы заниматься сексом, не наказуемо ли это ?
Статеві зносини з особою, яка досягла 16-ти років, при її згоді, кримінально не карані, при умові, що ця особа досягла статевої зрілості, тобто вона фізіологічно може бути заплідненою, народжувати й це погано не відіб'ється на її здоров'ї. Питання у тому, що статева зрілість встановлюється тільки експертизою, а тому, якщо після сексу Ваша дівчина чи її батьки подадуть заяву до поліції, а експертиза встановить, що Ваша дівчина ще статево недозріла, тоді Вас можуть притягнути до кримінальної відповідальності.
08.03.2017 Ліза
добрий день, допоможить, мій хлопець з друзями у рамках гри, здійснили кражу в супермаркеті на суму десь біля 500 гривень, що йому грозить.
Якщо їхню вину буде доказано, то вони будуть притягнуті до відповідальності за ч. 2 ст. 185 КК Україну (крадіжка, вчинена групою осіб), за що передбачене покарання від трьох місяців арешту до п'яти років позбавлення волі. Але якщо крадіжку виявлено ще у приміщенні магазину, то такі діяння будуть кваліфікуватися як замах, за що покарання буде м'якшим. За подібні злочини, як правило призначають покарання у вигляді одного року позбавлення волі з випробуванням (умовно). Раджу звернутися до адвоката, адже враховуючи широку амплітуду можливого покарання, ніхто не може бути певним, яке покарання на думку судді буде доречним.
28.02.2017 Володимир
Доброго дня. Два роки назад, я через свого знайомого, познайомився з громадянином Польщі, який мешкає в Україні, який приганяє машини з-за кордону. Ми домовились, що він прижене мені машину. Я віддав йому гроші і в присутності двох свідків він написав мені розписку, але нотаріусом не завірили. До цього часу слухав виправдовування, що йому постійно щось заважає виконати свою справу і обіцянки, що все буде добре. 16.02.17 надіслав листа-заяву, з диском на якому записані розмови з поляком, до Головного Управління Національної Поліції м. Луцька. Підкажіть будь ласка, як діяти далі. І чи прийдеться мені сплачувати судовий збір, якщо я подам на нього до суду?
Добрий день. Я б Вам радив для початку серйозно зайнятися кримінальним провадженням, доказуючи, що у поляка є склад злочину - шахрайство. Чому? Ви звісно можете звернутися до суду з позовом про стягнення суми боргу по розписці, але якщо у поляка на Україні немає ніякого майна, то навряд вийде повернути кошти, і у такому випадку Вам дійсно прийдеться сплачувати судовий збір. В той час, якщо Ви зможете правильно побудувати позицію в кримінальному провадженні, Ваші шанси повернути кошти збільшаться. До того ж Ви будете звільнені від судового збору. Щодо розписки, то вона дійсна й без нотаріального посвідчення.
14.02.2017 Дмитро
Доброго дня. Я придбав пістолет під патрон Флобера який є спортивною зброєю та не потрубує реєстрації, я маю намір використовувати його для самозахисту. Який має бути порядок моїх дій в разі нападу щоб не перевищити межі необхідної оборони?
Доброго дня. Ваше питання у нашому законодавстві й судовій практиці майже не врегульоване, а відтак відповісти на нього дуже важко або взагалі неможливо. Кримінальний кодекс і Верховний суд України дають роз'яснення щодо поняття перевищення необхідної оборони, де перевищенням необхідної оборони вважається умисне заподіяння тяжкої шкоди тому, хто посягає на життя і здоров'я або майнові права особи, яка явно не відповідає небезпечності посягання або обстановці захисту. Як бачите поняття загальні й не окреслені конкретними межами між необхідною обороною і її перевищенням. Такі терміни, як "явно не відповідає" чи "обстановка захисту" є оцінюючими, а тому кожен конкретний суддя буде сам вирішувати в нарадчій кімнаті чи відповідало, чи не відповідало... Як Ви розумієте, в реаліях сьогодення це певний ризик, адже за всю історію незалежної України були винесені тільки декілька вироків, згідно яких суд виправдовував особу з підстав необхідної оборони, в усіх інших випадках кваліфікував діяння, як перевищення меж необхідної оборони. Єдине, що врегульовано законом і на що можна опиратися, так це пряма вказівка ч. 5 ст. 36 КК України, згідно якої, не є перевищенням меж необхідної оборони й не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає.
12.02.2017 Александра
Добрый день. Моему другу по ч. 2 ст. 286 УК грозит лишение права управления автомобилем. Но проблема в том что это его единственный источник дохода и мы очень переживаем. У Вас есть опыт в таких делах? Реально ли добится приговора без лишения прав? Заранее благодарна за ответ!
Реально, але досить важко. Хоча санкція ч. 2 ст. 286 КК України й передбачає позбавлення права керування транспортним засобом до трьох років або без такого, та з особистої практики, переконати суд не позбавляти права керування буде досить складно, оскільки кваліфікуючою ознакою ч. 2 зазначеної статті є смерть потерпілого або завдання тяжких тілесних ушкоджень, а тому судді з самого початку розгляду справи вже психологічно будуть налаштовані на позбавлення права керування. Однак, якщо доказати в суді, що це єдине джерело доходу винного і його сім'ї, то можна розраховувати на позитивне рішення.
Сторінки: <<   <   33   34   35   36   37   >   >>  

© 2016 RomanV